Pancratius

Informatieblad 3. ZONDAG 25 juni en 2 juli 2017 Jaargang 44, week 26 en 27

'Opladen'

Tegenwoordig zien we steeds meer oplaadpunten voor zowel auto's als fietsen verschijnen. Dit komt omdat steeds meer mensen bewust kiezen voor het milieu. Elektrische auto's zijn schoner en beter en wat de fiets betreft: een e-bike geeft een prettige ondersteuning waardoor je eerder de auto laat staan. En als blijkt dat de stroom voor de fiets en de auto ook nog eens groen is, wat wil je dan nog meer? Maar hoe zit het eigenlijk met het opladen van onszelf? Wat hebben wij nodig om onze accu's zowel lichamelijk als geestelijk weer op te laden?  De één doet bijvoorbeeld aan yoga, de ander aan mindfulness en meditatie, een derde gaat een weekend naar een klooster en weer een ander zoekt de rust van de natuur op of leest een boek.  Of men geniet van een avondje sport of gaat naar een concert, een festival of musical.  Maar steeds vaker hoor je ook dat mensen zeggen: ' Wat is het prettig om even een uurtje naar de kerk te gaan.'  Ook jonge mensen.' Die rust, die stilte, het samen vieren, dat voelt goed. En als ik na een uurtje weer naar huis ga dan ben ik weer helemaal opgeladen.' Of ze zeggen: 'Dit zou ik eigenlijk vaker moeten doen maar het komt er zo weinig van want ik word opgeslokt door alles wat nog gedaan moet worden, door afspraken die zijn gemaakt en nog zoveel meer.'  Veel kerken in onze parochie zijn overdag geopend. Er kan een kaarsje worden opgestoken, er is ruimte om even te bidden, om even stil te zijn, om te luisteren wat God jou misschien wel te vertellen heeft.  Mocht het dan niet altijd lukken om tijdens het weekend die tijd te vinden: ook door de week mogen we de tijd nemen om ons op te laden en even bij God op adem te komen. Dat oplaadmoment mét en bij God wens ik u allen toe.

Pastor Jacqueline Meupelenberg

Zondag 25 juni 09.00 uur Eucharistieviering m.m.v. het Dameskoor.

Voorganger: Pastor Heuven.

Woensdag 28 juni 09.00 uur Eucharistieviering in de Aula. Voorganger: Pastoor Pikkemaat.

Zaterdag 1 juli 19.30 uur Eucharistieviering m.m.v. het Herenkoor.

Voorganger: Pastoor Pikkemaat.

Jaarg.: Gerhardus Wenneger, Herman Droste, Johanna Maria Silder-Rekers.

Int.: Pastor Hein Booijink, Zr. Maria Wenneger, Jan en Annie Booijink-Kemna, Bennie Droste, Dionne Meijer-Boswerger, Annie Steggink-Kamphuis, o.o. Silder, o.o. Niehof, Gerrit en Marietje Niehof, Jan Oude Engberink, Annie Wassink-Niehof, Robert Niehof, Karel Hesselink, Wim en Stien Silder, Tonnie Lansink, Sien Meen-Masselink.

Woensdag 5 juli 09.00 uur Eucharistieviering in de Aula.

Voorganger: Pastoor Pikkemaat.

Bijz. int.: tot zekere intentie.

Int.: Bernardo Engbers.

Zaterdagmiddag 8 juli zal het Dameskoor de dienst helpen verzorgen op Het Weggeler (TMZ) te Almelo.

Zondag 9 juli 09.00 uur Eucharistieviering m.m.v. het Herenkoor.

Voorganger: Pastor Linh.

Jaarg: Truus Ensink-Borggreve.

Int.: Jan en Annie Booijink-Kemna, Jan Oude Luttikhuis (Kapper), Manny Sanderink-Weernink, Jos Weersink, Annie Steggink-Kamphuis, Hendrik en Riek Leussink-Braakhuis, Lidy Tulk, Harrie Groothuis, Jan en Truus Ensink-Borggreve, Theo Wigger, Sien Meen-Masselink.

KOREN

Za. 1 juli 19.30 uur: Herenkoor.

Zo. 9 juli 09.00 uur: Herenkoor.

LECTOREN

Za. 1 juli 19.30 uur: Ronnie Booijink.

Zo. 9 juli 09.00 uur: Johan Steggink.

MISDIENAARS/ACOLIET

Za. 1 juli 19.30 uur: Hennie Engbers.

Zo. 9 juli 09.00 uur: Hennie Engbers.

COLLECTANTEN

Za. 1 juli 19.30 uur: Gerard Alberink, Gerard v/d Aa.

Zo. 9 juli 09.00 uur: Gerard Braakhuis, Harrie Kemna, Jan Veldhuis.

KOSTERS

Za. 1 juli 19.30 uur: Johan Steggink.

Zo. 9 juli 09.00 uur: Jan Veldhuis.

SPREEKUUR

Di. 9-11 uur: Annie Schepers.

COLLECTES

Plaatsengeld 11 juni             20,70   Eigen kerk 11 juni            15,90

Plaatsengeld 17 juni             30,--    Eigen kerk 17 juni            26,45

KERKSCHOONMAAK

Dinsdag 4 juli vanaf 19.00 uur zal de kerk worden schoongemaakt door de dames en heren van de wijk Steenbrei. De contactpersoon voor deze wijk is Sascha Spalink, tel. nr. 680105.

HET BOEKENHUISJE

Zoals iedereen inmiddels wel weet is er sinds vorig jaar zomer in Vasse een boekenhuisje (voorheen ijshuisje) onder de bomen bij Café Rest. Tante Sien. Hierbij willen we een oproep doen voor boeken. Er is weer voldoende plaats voor boeken. Dit moeten boeken zijn die u niet meer leest en waarvan u afstand wilt doen en nog in een goede staat zijn. Ze mogen gebracht en neergelegd worden op een tijdstip dat u het beste past. De deur is overdag altijd open.

OVERLEDEN

Dinsdag 20 juni is op 83-jarige leeftijd overleden onze medeparochiaan Gesina Susanna Meen-Masselink van de

Hooidijk 4. Voor Sien heeft zaterdag 24 juni de plechtig gezongen uitvaartviering plaatsgevonden waarna ze te ruste is gelegd op ons parochieel kerkhof.

DOPEN

Zondag 9 juli zullen door het H. Doopsel in onze parochiegemeenschap worden opgenomen:

  • Guus Wienk, zoon en broertje van Otto, Kirsten Wies en Jet Wienk-Reinerink van de Watervoor 4 te Vasse en

  • Fleur Annemarie, zoon van Jan en Iris Droste-Reinink van de Oosteriksweg 20 te Mander.

Epilepsiefonds

Namens het epilepsiefonds willen we iedereen, hartelijk danken voor de inzet. De totaal opbrengst was € 762,62. Gevers en collectanten bedankt!!

ACTIVITEITENKALENDER

JULI 2017

02                      Vasserse sfeermarkt vanaf 12.00 uur

02                      Open dag kruidentuin

05                      Dorpshuiskamer

05                      Schoolreisje (Mariaschool)

08                      Afsluitdag (Scouting)

19                      Dorpshuiskamer; aansluitend open eettafel

22-29                 Zomerkamp Scouts (Scouting)

AUGUSTUS 2017

02                      Dorpshuiskamer

05-12                 Kamp Explo (Scouting)

16                      Dorpshuiskamer; aansluitend open eettafel

30                      Dorpshuiskamer

Uitnodiging gebedsgroep

Op woensdag 28 juni a.s. zal de “Gebedsgroep Lichtenvoorde” een bezoek brengen aan de Pancratiusbasiliek in Tubbergen. Deze gebedsgroep bestaat uit een 15-tal betrokken parochianen uit mijn vorige parochie Sint Ludger, die ongeveer per kwartaal bij elkaar komen, in gebed. In het bijzonder wordt gebeden voor roepingen tot het priesterschap, diaconaat, religieuze leven en pastoraat.

Wanneer zij bij elkaar komen wordt het rozenkransgebed gebeden (waaronder ook gelegenheid voor het ontvangen het sacrament van boete en verzoening), de eucharistie gevierd en afgesloten met een Marialof. Daarnaast is er ook gelegenheid voor ontmoeting, onder het genot van een kopje koffie/thee.

Eenzelfde soort programma zullen zij ook volgen woensdag 28 juni a.s.; vicaris Hans Pauw zal hen daarbij ook vergezellen. Het rozenkransgebed begint om 10.30uur, gevolgd door de eucharistieviering om 11.00uur. Om 14.00uur zal er ter afsluiting nog een Marialof gehouden worden. Wanneer u hier belangstelling voor heeft, bent u van harte uitgenodigd.                   Pastoor C. Pikkemaat

DORPSHUISKAMER VASSE

De Dorpshuiskamer is er 2-wekelijks in de oneven weken op de woensdagochtend in ‘t Eschhoes te Vasse. U kunt dan gezellig een kopje koffie komen drinken, een kaartje leggen, een spel spelen of samen een wandeling maken. Alle inwoners van Vasse e.o. zijn van harte welkom. Eén keer in de 4 weken wordt er aansluitend aan de Dorpshuiskamer een open eettafel (“Oet Ett’n int Eschhoes”) gehouden, waarvoor mensen uit Vasse e.o. zich kunnen inschrijven.

Wilt U graag meer informatie, dan kunt u ons bellen of mailen.

Mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Bel: 06 38558412 (Ine Bonke)  /  0541 850758 (Fons Nijhuis)

PAROCHIECENTRUM

Email: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Website: www.hpancratius.nl/ (daarna klikken op locatie, etc.)

Bereikbaar via parochiecentrum op nr. 680201 of

mobiel nr. 06-5137 7652.

Rabobanknr. IBANNR. is NL75RABO0153203803

t.n.v. Parochie Vasse.

Misintentie      € 7,50  /    Jaargedachtenis     € 10,--

Opgave van misintenties is mogelijk via email of telefonisch op

nr. 680879 (Annie Schepers) Persoonlijk aanvragen kan ook op dinsdagmorgen vanaf 9.00 uur tot 11.00 uur tijdens het spreekuur.

De aanvraag kerkelijke vieringen wordt verzorgd door Mirjam Eidhof, tel. 680403 of te mailen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Centraal secretariaat H. Pancratius parochie

Karin Grunder en Yvonne Kroeze

Grotestraat 66, 7651 CK Tubbergen E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken." href="mailto:Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.">Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Telefoon: 06-33564002

Bereikbaar op :

dinsdag en woensdag: 09.00 u - 12.00 u en 13:30 u - 16:30 uur

donderdag: 13:30 u - 16:30 u, vrijdag: 09.00 uur - 12.00 uur.

Colofon pastores

C.J.G. Pikkemaat, pastoor

Maandag afwezig

Grotestraat 64, 7651 CK Tubbergen.

Telefoon: 06-52648770

E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

H. Nguyen Ngoc Linh, priester

Ootmarsumsestraat 496, 7603 NN Almelo.

Telefoon: 0546-873936

E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

L.H. Huitink, diaken

Werkadres: Grotestraat 66, 7651 CK Tubbergen Telefoon: 06-20432661

E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Mw. J.A.M. Meupelenberg, pastoraal werker

Werkadres: Grotestraat 66, 7651 CK Tubbergen Telefoon: 06-20486904

E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

Mw. C.M. Saris, pastoraal werker

Maandag, dinsdag, donderdag

Werkadres: Grotestraat 66, 7651 CK Tubbergen Telefoon: 06-20428594

E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

WEEKWACHT

'Voor dringende pastorale hulp in geval van geestelijke bijstand, ziekte en bij overlijden belt u met het nummer 06-20430155'

TELEFONISCHE HULPDIENST

De Hulpdienst is bereikbaar op alle uren/dagen van de week en is door haar anonimiteit laagdrempelig. Het nummer van de telefonische hulpdienst is: 06-30513746.

WEEKENDDIENSTEN ARTSEN

Centrale Huisartsen Post Almelo (CHPA)

C.H.P.A., tel. 088-5880588 (17.00 uur tot 8.00 uur)

Zilvermeeuw 1 te Almelo.

Huisartsenpost Oldenzaal tel. 088-5551122

Prins Bernardstraat 17 te Oldenzaal.( 17.00 tot 8.00 uur)

WEEKENDDIENSTEN VERLOSKUNDIGEN

24/25 juni J. Tiehuis, 1/2 juli I. Hoekstra, tel. 0546-621340 b.g.g. 074-2508686 amb.dienst.

Wijkgebouw Zorgaccent Vasse, Denekamperweg 185A,

Voor verpleging en verzorging bij u thuis in Vasse e.o.

Inloopuur elke maandag t/m vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur.

Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op tel.nr. 06-55698606.

Tevens beschikt ons gebouw over een prikpost, reguliere bloedafnames en trombosedienst elke woensdagochtend, van 7.30 tot 8.30 uur.

Buurtzorg Geesteren e.o. (ook Vasse)

Voor alle verpleging en verzorging thuis.

24 uur per dag bereikbaar op telefoonnummer  06-51447847.

Thuiszorg TMZ

Thuiszorg TMZ 24 uur per dag zorg. Heeft u zorg nodig,

‘Vertrouw op uw wijkzuster’. Bel: 06-24647169

Thuiszorg Maartje Tubbergen

Eeshoflaan 21, 7651 LZ, 24 uur bereikbaar voor thuiszorg en hulpmiddelen. Tel. 088-0005219

KOPY PAROCHIEBLAD

Di. t/m 11.00 uur parochiecentrum

Di. t/m 18.00 uur Silvia Grootelaar, Hooidijk 52, tel. 0541680407

e-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.